Tel.: 667-87-93-00
Konferencje
VIII Międzynarodowa Konferencja Montessori

Mamy przyjemność poinformować, że znamy już termin VIII Międzynarodowej Konferencji Montessori w Warszawie. Konferencja odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia 2018 roku.

Już dziś zarezerwujcie sobie ten termin!

VII Międzynarodowa Konferencja Montessori

VII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA
"OTWARTY UMYSŁ"
21-23 KWIETNIA 2017 r.

Polski Instytut Montessori ma zaszczyt zaprosić na VII Międzynarodową Konferencję Montessori „Otwarty umysł”.

Konferencja odbędzie się w Warszawie, w dniach 21–23 kwietnia 2017 r. (piątek, sobota, niedziela) w obiektach sportowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, ul. Ciszewskiego 10, 00-001 Warszawa.

Program konferencji     Rejestracja     Regulamin

 

Szczegółowe informacje na strone konferncji: www.konferencja-montessori.pl

Konferencja studencka w Szczecinie Montessori – edukacja zgodna z naturą dziecka (2,5 do 6 lat) – praktyczne spojrzenie na metodę

Zapraszamy na konferencję studencką

MONTESSORI - EDUKACJA ZGODNA Z NATURĄ DZIECKA (2,5 DO 6 LAT) - PRAKTYCZNE SPOJRZENIE NA METODĘ

Termin: 21 maja 2016

Godzina: od 11.00

Wstęp bezpłatny

Adres: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Ekonomiczny w Szczecinie, al. Wojska Polskiego 128, Szczecin, sala 401.

Organizatorzy: Koło Naukowe pedagogiczne "Cogito"  kierunku pedagogika Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Wydziału Ekonomicznego w Szczecinie oraz Polski Instytut Montessori

Celem konferencji jest zaprezentowanie studentom metod Montessori w ramach działalności Koła Naukowego Pedagogicznego „Cogito” kierunku pedagogika, które jest organizatorem całego wydarzenia. Konferencja jest kierowana do studentów, ale mogą w niej brać udział wszyscy zainteresowani.

Minikonferencja-seminarium w Poznaniu Praktyczne inspiracje dla nauczycieli

Zapraszamy na minikonferencję-seminarium dla nauczycieli (obecnych i przyszłych)

PRAKTYCZNE INSPIRACJE DLA NAUCZYCIELI

Termin: 12 maja 2016

Godzina: od 9:00 do 16:00

Wstęp bezpłatny

Adres: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, ul. Powstańców Wielkopolskich 2a, Poznań, sale 101 i 102 BR

Organizatorzy: Polski Instytut Montessori i Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

 

Tematyka seminarium:
Jak osiągnąć sukces w zawodzie nauczyciela
Montessori nie tylko dla placówek montessoriańskich

Metoda Montessori to system wychowawczy wykorzystywany na całym świecie przez liczne grono pedagogów i rodziców. Zakłada ona, że każde dziecko we własnym tempie uczy się odpowiedzialności, bez potrzeby stosowania kar i nagród. Nauczyciel Montessori w naturalny sposób wiedzie dziecko w grupach mieszanych wiekowo w procesie poznawania świata.

Uczestnicy seminarium dowiedzą się, co zrobić, żeby dzieci szanowały siebie i dorosłych, by były samodzielne i kreatywne. Na spotkaniu zostanie podkreślona rola nauczyciela jako wychowawcy dzieci i młodzieży. Wydarzenie to jest przeznaczone dla osób, które chcą zaspokajać indywidualne potrzeby dziecka i efektywniej się z nim komunikować.

VI Międzynarodowa Konferencja Montessori

Polski Instytut Montessori ma zaszczyt zaprosić na organizowaną wspólnie ze StudentPoint VI Międzynarodową Konferencję Montessori „Wybieram Montessori”. Po raz kolejny konferencja odbędzie się w Warszawie w dniach 15–17 kwietnia 2016 r. (piątek, sobota, niedziela).

Na konferencji zaplanowaliśmy wykłady i warsztaty podzielone na grupy tematyczne, kierowane do nauczycieli żłobkowych (niemowląt i toddlersów), przedszkolnych (dzieci 2,5-6 lat), szkolnych (dzieci 6-9 lat i 9-12 lat) i gimnazjalnych (12-15 lat). Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, opisanym w ankietach z zeszłorocznej konferencji, postaramy się, aby najchętniej wybierane warsztaty powtarzały się co najmniej dwukrotnie.

Ogłaszamy również Dni Otwarte w placówkach Montessori na terenie całego kraju. Proponujemy, by placówki montessoriańskie przyjmowały gości dwa dni przed konferencją i dwa dni po niej. Szkoły i przedszkola Montessori czekają na Państwa telefony i e-maile.
Chcemy, by nasza lista placówek rosła w miarę zbliżania się konferencji. Zgłoś swoją placówkę do Dni Otwartych Montessori lub zarekomenduj nieznaną nam placówkę.

Program konferencji     Rejestracja     Regulamin    Dni otwarte

II Regionalna Konferencja Montessori 24 Października 2015 r. w Gdańsku

 

Zapraszamy nauczycieli, specjalistów, entuzjastów, a także wszystkich zainteresowanych metodą edukacji Montessori z do wzięcia udziału w II Regionalnej Konferencji Montessori.

Program          Formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres podany w formularzu.

V Międzynarodowa Konferencja Montessori „Wiosna Montessori”Polski Instytutu Montessori ma zaszczyt zaprosić na kolejną, V Międzynarodową Konferencje Montessori "Wiosna Montessori". Po raz drugi Konferencja odbędzie się w Warszawie, w Wyższej Szkole Menedżerskiej, w dniach 17 – 19 kwietnia 2015 r. (piątek, sobota, niedziela). Prosimy, abyście Państwo w terminarzu imprez na 2015 rok już dzisiaj zapisali ten termin, jako datę naszego następnego spotkania. Zaprosiliśmy kilku zupełnie nowych, znakomitych gości ze Stanów Zjednoczonych, kilku już dobrze znanych ze Szwecji, Danii czy Kanady oraz naszych polskich, cenionych wykładowców z: Gdańska, Krakowa, Łodzi, Lublina, Poznania, Szczecina Warszawy i wielu innych miejscowości, w których powstają i rozwijają się placówki Montessori. Pracujemy na programem, tak aby był interesujący dla Wszystkich! W planach są warsztaty kierowane do nauczycieli żłobkowych (niemowląt i toddlersów), przedszkolnych (dzieci 2,5-6 lat) , szkolnych (dzieci 6-9 lat i 9-12 lat) i gimnazjalnych (12-15 lat). Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, opisanym w ankietach, postaramy się aby podczas przyszłorocznej Konferencji najchętniej wybierane warsztaty powtarzały się co najmniej dwukrotnie, tak aby każda zainteresowana osoba miała szansę w nich uczestniczyć. Zaproponujemy cykl warsztatów dokształcających z zakresu sensoryki przedszkolnej, warsztaty zakończą się dodatkowym certyfikatem.​

program konferencji     rejestracja     regulamin

więcej

II Regionalna Konferencja Montessori we Wrocławiu - 17 stycznia 2015 r.

Hotel Orbis Wrocław ul. Powstańców Śląskich 7, 53-332 Wrocław

Ponownie nadarza się okazja do spotkania. Tym razem zapraszamy do pięknego Wrocławia na wykład i warsztaty ze światowej klasy wykładowcą i pedagogiem Montessori dr Tanyą Ryskind. 
W programie nie zabraknie prezentacje polskich wykładowców z zakresu edukacji   M. Montessori. Program konferencji jest specjalnie przygotowany dla osób rozpoczynających swoją przygodę z pedagogiką Montessori jak Nauczyciel Montessori w wieloletnim doświadczeniem. Konferencja będzie to dla Państwa niepowtarzalna okazja wymiany  doświadczeń i doskonalenia własnego warsztatu zawodowego.

program konferencji     formularz       regulamin

I Regionalna Konferencja Montessori Gdańsk - 10 stycznia 2015 r.Hotel Fokus ul. Elbląska 85, 80-718 Gdańsk

Ponownie nadarza się okazja do spotkania. Tym razem zapraszamy do pięknego Gdańska na wykład i warsztaty ze światowej klasy wykładowcą i pedagogiem Montessori dr Tanyą Riskind.
W programie nie zabraknie prezentacje polskich wykładowców z zakresu edukacji M. Montessori. Program konferencji jest specjalnie przygotowany dla osób rozpoczynających swoją przygodę z pedagogiką Montessori jak Nauczyciel Montessori w wieloletnim doświadczeniem. Konferencja będzie to dla Państwa niepowtarzalna okazja wymiany  doświadczeń i doskonalenia własnego warsztatu zawodowego.

program      formularz zgłoszeniowy       regulamin

 

III Ogólnopolska Konferencja Montessori - 19-21 kwietnia 2013r

Szanowni Państwo,

W imieniu swoim oraz StudentPoint - biura organizacyjnego III Ogólnopolskiej Konferencji Montessori – Montessori Wspólna droga, która odbyła się w Warszawie w dniach 19 – 21 kwietnia br. chciałabym bardzo serdecznie podziękować za Państwa udział w tym wydarzeniu. Prosimy o wybaczenie ewentualnych niedociągnięć organizacyjnych. Bardzo przepraszamy tych z Państwa, dla których zabrakło miejsc, postaramy się, aby w przyszłym roku, wszyscy zainteresowani mogli uczestniczyć. W tym roku było nas ponad 450 osób.


IV Międzynarodowa, Naukowo-Szkoleniowa Konferencja Montessori

II Ogólnopolska Konferencja Montessori - Montessori łączy - 20-22 kwietnia 2012r

Drodzy Montessorianie,

Bardzo dziękujemy wam za tak liczne przybycie na tegoroczną konferencję. W tym roku w konferencji wzięło udział 350 osób z kraju i zagranicy – czyli o 100 osób więcej, niż w ubiegłym roku! Środowisko montessoriańskie, jak widać, z roku na rok staje się coraz liczniejsze. Bardzo się z tego cieszymy i już teraz zapraszamy wszystkich na III Ogólnopolską Konferencję Montessori w 2013 r.

Szkolenie i edukacja
Wybierz program aby dowiedzieć się więcej lub dokonać rejestracji

Studia podyplomowe

Montessori dla Najmłodszych

Program przedszkolny (2,5-6)

The pre-school program

Program wczesnoszkolny
(1-3)

Program szkolny
(4-6)

Program gimnazjalny

Program wakacyjny
Newsletter
Najnowsze informacje o Instytucie
Kalendarze
Terminarz spotkań wszystkich programów
Kontakt z nami
Prześlij zapytanie lub podziel się swoją opinią

Kalendarze
Terminarz spotkań wszystkich programów

Kontakt z nami
Prześlij zapytanie lub podziel się swoją opinią
Polski Instytut Montessori - wszelkie prawa zastrzeżone
ul. Mozarta 4, 02-736 Warszawa
Tel.: 667 87 93 00
Projekt i wykonanie: InforpolNET


Tel.: 667-87-93-00

Konferencje
VIII Międzynarodowa Konferencja Montessori

Mamy przyjemność poinformować, że znamy już termin VIII Międzynarodowej Konferencji Montessori w Warszawie. Konferencja odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia 2018 roku.

Już dziś zarezerwujcie sobie ten termin!

VII Międzynarodowa Konferencja Montessori

VII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA
"OTWARTY UMYSŁ"
21-23 KWIETNIA 2017 r.

Polski Instytut Montessori ma zaszczyt zaprosić na VII Międzynarodową Konferencję Montessori „Otwarty umysł”.

Konferencja odbędzie się w Warszawie, w dniach 21–23 kwietnia 2017 r. (piątek, sobota, niedziela) w obiektach sportowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, ul. Ciszewskiego 10, 00-001 Warszawa.

Program konferencji     Rejestracja     Regulamin

 

Szczegółowe informacje na strone konferncji: www.konferencja-montessori.pl

Konferencja studencka w Szczecinie Montessori – edukacja zgodna z naturą dziecka (2,5 do 6 lat) – praktyczne spojrzenie na metodę

Zapraszamy na konferencję studencką

MONTESSORI - EDUKACJA ZGODNA Z NATURĄ DZIECKA (2,5 DO 6 LAT) - PRAKTYCZNE SPOJRZENIE NA METODĘ

Termin: 21 maja 2016

Godzina: od 11.00

Wstęp bezpłatny

Adres: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Ekonomiczny w Szczecinie, al. Wojska Polskiego 128, Szczecin, sala 401.

Organizatorzy: Koło Naukowe pedagogiczne "Cogito"  kierunku pedagogika Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Wydziału Ekonomicznego w Szczecinie oraz Polski Instytut Montessori

Celem konferencji jest zaprezentowanie studentom metod Montessori w ramach działalności Koła Naukowego Pedagogicznego „Cogito” kierunku pedagogika, które jest organizatorem całego wydarzenia. Konferencja jest kierowana do studentów, ale mogą w niej brać udział wszyscy zainteresowani.

Minikonferencja-seminarium w Poznaniu Praktyczne inspiracje dla nauczycieli

Zapraszamy na minikonferencję-seminarium dla nauczycieli (obecnych i przyszłych)

PRAKTYCZNE INSPIRACJE DLA NAUCZYCIELI

Termin: 12 maja 2016

Godzina: od 9:00 do 16:00

Wstęp bezpłatny

Adres: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, ul. Powstańców Wielkopolskich 2a, Poznań, sale 101 i 102 BR

Organizatorzy: Polski Instytut Montessori i Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

 

Tematyka seminarium:
Jak osiągnąć sukces w zawodzie nauczyciela
Montessori nie tylko dla placówek montessoriańskich

Metoda Montessori to system wychowawczy wykorzystywany na całym świecie przez liczne grono pedagogów i rodziców. Zakłada ona, że każde dziecko we własnym tempie uczy się odpowiedzialności, bez potrzeby stosowania kar i nagród. Nauczyciel Montessori w naturalny sposób wiedzie dziecko w grupach mieszanych wiekowo w procesie poznawania świata.

Uczestnicy seminarium dowiedzą się, co zrobić, żeby dzieci szanowały siebie i dorosłych, by były samodzielne i kreatywne. Na spotkaniu zostanie podkreślona rola nauczyciela jako wychowawcy dzieci i młodzieży. Wydarzenie to jest przeznaczone dla osób, które chcą zaspokajać indywidualne potrzeby dziecka i efektywniej się z nim komunikować.

VI Międzynarodowa Konferencja Montessori

Polski Instytut Montessori ma zaszczyt zaprosić na organizowaną wspólnie ze StudentPoint VI Międzynarodową Konferencję Montessori „Wybieram Montessori”. Po raz kolejny konferencja odbędzie się w Warszawie w dniach 15–17 kwietnia 2016 r. (piątek, sobota, niedziela).

Na konferencji zaplanowaliśmy wykłady i warsztaty podzielone na grupy tematyczne, kierowane do nauczycieli żłobkowych (niemowląt i toddlersów), przedszkolnych (dzieci 2,5-6 lat), szkolnych (dzieci 6-9 lat i 9-12 lat) i gimnazjalnych (12-15 lat). Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, opisanym w ankietach z zeszłorocznej konferencji, postaramy się, aby najchętniej wybierane warsztaty powtarzały się co najmniej dwukrotnie.

Ogłaszamy również Dni Otwarte w placówkach Montessori na terenie całego kraju. Proponujemy, by placówki montessoriańskie przyjmowały gości dwa dni przed konferencją i dwa dni po niej. Szkoły i przedszkola Montessori czekają na Państwa telefony i e-maile.
Chcemy, by nasza lista placówek rosła w miarę zbliżania się konferencji. Zgłoś swoją placówkę do Dni Otwartych Montessori lub zarekomenduj nieznaną nam placówkę.

Program konferencji     Rejestracja     Regulamin    Dni otwarte

II Regionalna Konferencja Montessori 24 Października 2015 r. w Gdańsku

 

Zapraszamy nauczycieli, specjalistów, entuzjastów, a także wszystkich zainteresowanych metodą edukacji Montessori z do wzięcia udziału w II Regionalnej Konferencji Montessori.

Program          Formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres podany w formularzu.

V Międzynarodowa Konferencja Montessori „Wiosna Montessori”Polski Instytutu Montessori ma zaszczyt zaprosić na kolejną, V Międzynarodową Konferencje Montessori "Wiosna Montessori". Po raz drugi Konferencja odbędzie się w Warszawie, w Wyższej Szkole Menedżerskiej, w dniach 17 – 19 kwietnia 2015 r. (piątek, sobota, niedziela). Prosimy, abyście Państwo w terminarzu imprez na 2015 rok już dzisiaj zapisali ten termin, jako datę naszego następnego spotkania. Zaprosiliśmy kilku zupełnie nowych, znakomitych gości ze Stanów Zjednoczonych, kilku już dobrze znanych ze Szwecji, Danii czy Kanady oraz naszych polskich, cenionych wykładowców z: Gdańska, Krakowa, Łodzi, Lublina, Poznania, Szczecina Warszawy i wielu innych miejscowości, w których powstają i rozwijają się placówki Montessori. Pracujemy na programem, tak aby był interesujący dla Wszystkich! W planach są warsztaty kierowane do nauczycieli żłobkowych (niemowląt i toddlersów), przedszkolnych (dzieci 2,5-6 lat) , szkolnych (dzieci 6-9 lat i 9-12 lat) i gimnazjalnych (12-15 lat). Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, opisanym w ankietach, postaramy się aby podczas przyszłorocznej Konferencji najchętniej wybierane warsztaty powtarzały się co najmniej dwukrotnie, tak aby każda zainteresowana osoba miała szansę w nich uczestniczyć. Zaproponujemy cykl warsztatów dokształcających z zakresu sensoryki przedszkolnej, warsztaty zakończą się dodatkowym certyfikatem.​

program konferencji     rejestracja     regulamin

więcej

II Regionalna Konferencja Montessori we Wrocławiu - 17 stycznia 2015 r.

Hotel Orbis Wrocław ul. Powstańców Śląskich 7, 53-332 Wrocław

Ponownie nadarza się okazja do spotkania. Tym razem zapraszamy do pięknego Wrocławia na wykład i warsztaty ze światowej klasy wykładowcą i pedagogiem Montessori dr Tanyą Ryskind. 
W programie nie zabraknie prezentacje polskich wykładowców z zakresu edukacji   M. Montessori. Program konferencji jest specjalnie przygotowany dla osób rozpoczynających swoją przygodę z pedagogiką Montessori jak Nauczyciel Montessori w wieloletnim doświadczeniem. Konferencja będzie to dla Państwa niepowtarzalna okazja wymiany  doświadczeń i doskonalenia własnego warsztatu zawodowego.

program konferencji     formularz       regulamin

I Regionalna Konferencja Montessori Gdańsk - 10 stycznia 2015 r.Hotel Fokus ul. Elbląska 85, 80-718 Gdańsk

Ponownie nadarza się okazja do spotkania. Tym razem zapraszamy do pięknego Gdańska na wykład i warsztaty ze światowej klasy wykładowcą i pedagogiem Montessori dr Tanyą Riskind.
W programie nie zabraknie prezentacje polskich wykładowców z zakresu edukacji M. Montessori. Program konferencji jest specjalnie przygotowany dla osób rozpoczynających swoją przygodę z pedagogiką Montessori jak Nauczyciel Montessori w wieloletnim doświadczeniem. Konferencja będzie to dla Państwa niepowtarzalna okazja wymiany  doświadczeń i doskonalenia własnego warsztatu zawodowego.

program      formularz zgłoszeniowy       regulamin

 

III Ogólnopolska Konferencja Montessori - 19-21 kwietnia 2013r

Szanowni Państwo,

W imieniu swoim oraz StudentPoint - biura organizacyjnego III Ogólnopolskiej Konferencji Montessori – Montessori Wspólna droga, która odbyła się w Warszawie w dniach 19 – 21 kwietnia br. chciałabym bardzo serdecznie podziękować za Państwa udział w tym wydarzeniu. Prosimy o wybaczenie ewentualnych niedociągnięć organizacyjnych. Bardzo przepraszamy tych z Państwa, dla których zabrakło miejsc, postaramy się, aby w przyszłym roku, wszyscy zainteresowani mogli uczestniczyć. W tym roku było nas ponad 450 osób.


IV Międzynarodowa, Naukowo-Szkoleniowa Konferencja Montessori

II Ogólnopolska Konferencja Montessori - Montessori łączy - 20-22 kwietnia 2012r

Drodzy Montessorianie,

Bardzo dziękujemy wam za tak liczne przybycie na tegoroczną konferencję. W tym roku w konferencji wzięło udział 350 osób z kraju i zagranicy – czyli o 100 osób więcej, niż w ubiegłym roku! Środowisko montessoriańskie, jak widać, z roku na rok staje się coraz liczniejsze. Bardzo się z tego cieszymy i już teraz zapraszamy wszystkich na III Ogólnopolską Konferencję Montessori w 2013 r.

Edukacja

Newsletter
Najnowsze informacje o Instytucie
Kalendarze
Terminarz spotkań wszystkich programów
Kontakt z nami
Prześlij zapytanie lub podziel się swoją opinią

Kalendarze
Terminarz spotkań wszystkich programów

Kontakt z nami
Prześlij zapytanie lub podziel się swoją opinią

Polski Instytut Montessori - wszelkie prawa zastrzeżone
ul. Mozarta 4, 02-736 Warszawa
Tel.: 667 87 93 00
Projekt i wykonanie: InforpolNET