Polski Instytut Montessori
Konsultacje
Konferencje
2018 Konferencja regionalna w Poznaniu

Polska Rada Montessori, Polski Instytut Montessori oraz Wyższa Szkoła Bankowa
serdecznie zapraszają opiekunów dzieci najmłodszych, nauczycieli edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, rodziców, edukatorów domowych oraz wszystkich chętnych, którzy pragną poznać program Marii Montessori. Pedagogika Motnessori pozwala dzieciom doświadczać radości z uczenia się, wspierając jednocześnie ich rozwój i poczucie własnej wartości, przygotowując je do dorosłości i wyrabiając umiejętność podejmowania decyzji.

Celem seminarium jest prezentacja założeń Marii Montessori we współczesnej praktyce edukacyjnej w żłobku, przedszkolu oraz szkole podstawowej. Podczas seminarium wystąpi Ray McClure – nauczyciel edukacji Montessori oraz instruktor programów szkoleniowych Montessori w Stanach Zjednoczonych. Warsztaty i wykłady będą tłumaczone konsekutywnie.

Do dyskusji zaprosiliśmy osoby, które mają wieloletnie doświadczenie w pracy tą metodą z różnymi grupami wiekowymi.

Termin: 9 stycznia 2018

Miejsce: Wyższa Szkoła Bankowa, Gmach BR, ul. Powstańców Wielkopolskich 2a, 61-874 Poznań

Cena: 100 zł dla indywidualnych członków Polskiej Rady Montessori (zobacz, jak zapisać się do Rady)

150 zł dla pozostałych osób

Zapisy prowadzi Polska Rada Montessori:


Program konferencji:

8.00-9.00 – rejestracja
9.00-9.15 – powitanie
9.15-10.30 – wykład: Ray McClure, Ostatnie badania naukowe mówiące o metodzie Montessori
10.30-11.00 – przerwa kawowa
11.00-12.30 – warsztaty I i II
12.30-13.30 – przerwa obiadowa (obiad we własnym zakresie)
13.30-15.00 – warsztaty III i IV
15.00-15.30 – przerwa kawowa
15.30-17.00 – Ray McClure, Gawędy montessoriańskie

Warsztat 1
Monika Hellman, Izabela Adamczewska, Praca w grupie specjalnej M. Montessori na podstawie filmu z przedszkola specjalnego w Poznaniu
Podczas warsztatu zostaną omówione i pokazane niezbędne elementy przygotowanego otoczenia dla dzieci niepełnosprawnych. Zwrócimy uwagę na potrzebę grup mieszanych wiekowo i pokażemy techniki pracy z dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami.

Warsztat 2
Ray McClure, Joanna Maghen, Co zrobić, by dzieci się uczyły, a nie były nauczane
Warsztat skupi się na pytaniu, jak i co motywuje dziecko do działania. Jak w grupie mieszanej wiekowo i z dużą liczbą dzieci jeden nauczyciel może zaspokoić potrzeby wszystkich. Damy konkretne zasady, czego nie robić, a co robić, by dzieci uczyły się samodzielnie bez ingerencji nauczyciela.

Warsztat 3
Kasia Hordziejewicz, Czym jest żłobek Montessori
Warsztaty przeznaczone dla osób pracujących z dziećmi w wieku żłobkowym, ale również wszystkich zainteresowanych wprowadzeniem zasad przygotowanego otoczenia według metody Marii Montessori. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak tworzyć przestrzeń wspierającą samodzielność, zachęcającą do odkrywania świata i rozwoju – zapraszamy na konferencję. Będziemy rozmawiać o znaczeniu ruchu w edukacji najmłodszych, zaufaniu do dziecka, dobieraniu odpowiednich mebli i materiałów dydaktycznych. Powiemy, jak tworzyć przestrzeń, która jest domem dzieci.

Warsztat 4
Joanna Maghen, Monika Jopek, Praca z dzieckiem starszym w przedszkolu i pierwszych klasach szkoły podstawowej
Często dzieci starsze w grupie przedszkolnej sprawiają problemy wychowawcze. To nie dzieci się zmieniły, lecz nauczyciele nie zawsze rozumieją potrzebę zmiany tych dzieci. Na warsztatach powiemy o przyczynach tej sytuacji jak i przedstawimy prace nad projektami dla tych dzieci. Jak przygotowywać dzieci do tych prac?

Gawędy montessoriańskie
Ray McClure
Ten warsztat skupi się na opowieściach, jakie tradycja Montessori przekazuje z pokolenia na pokolenie. Przedstawimy historie (nie będą to Wielkie Lekcje) odpowiednie tak dla dziecka starszego, jak młodszego.

Prowadzący:

Ray McClure

Wieloletni nauczyciel edukacji Montessori, początkowo w przedszkolu, następnie w starszych klasach szkoły podstawowej. Instruktor programów szkoleniowych (The Center for Guided Montessori Studies – Centrum Badań nad Pedagogiką Montessori, i The Center for Montessori Teacher Education of North Carolina – Centrum Kształcenia Nauczycieli Montessori w Karolinie Północnej) w Stanach Zjednoczonych.

Joanna Maghen

Doświadczona instruktorka z wieloletnią praktyką w międzynarodowych instytucjach montessoriańskich. Rodzic i nauczyciel montessoriański, a także trener kursów wczesnej edukacji Montessori oraz kursów szkolnych Montessori. Posiada dyplom nauczyciela Montessori (dzieci od 3 do 6 lat) wydany przez Montessori-Partnership UK oraz dyplom nauczyciela Montessori (dzieci od 6 do 9 lat) wydany przez Canadian Montessori Teacher Education Institute Elementary. Założycielka i dyrektor Polskiego Instytutu Montessori.

Monika Hellman, Izabela Adamczewska

Monika Hellmann – absolwentka ekonomii, obecnie studentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, uczestniczka kursu przedszkolnego M. Montessori w PIM. Miłośniczka metodyki M. Montessori. Od kilku lat otwiera placówki specjalne prowadzone metodą M. Montessori, które oferują dzieciom z wszystkimi niepełnosprawnościami terapię i rehabilitację za darmo i na najwyższym poziomie. W prowadzeniu warsztatów będzie pomagać współtwórczyni przedszkoli specjalnych, długoletnia rehabilitantka, specjalista integracji sensorycznej Izabela Adamczewska – przybliży, jak metoda Montessori wspaniale prowadzi terapię nawet podczas pracy własnej.

Katarzyna Hordziejewicz

Od 2011 roku tworzy żłobki i przedszkola w Poznaniu. Absolwentka pedagogiki ze wczesnym nauczaniem języka angielskiego. Ukończyła kursy nauczyciela Montessori na poziomie żłobkowym i przedszkolnym. Jest trenerem Polskiego Instytutu Montessori na poziomie edukacji dzieci w wieku żłobkowym.

Monika Jopek

Monika Jopek jest nauczycielem i rodzicem montessoriańskim, założycielem Dwujęzycznego Przedszkola Montessori Elipsa oraz założycielem JOIN MONTESSORI. Jest filologiem języka angielskiego, nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Posiada dyplom nauczyciela Wczesnej Edukacji Montessori 2,5-6 lat (Canadian Montessori Teacher Education Institute, 2007). Obecnie pełni także funkcję instruktora w Polskim Instytucie Montessori.

Dane do faktury

Polski Instytut Montessori
ul. Lwowska 11/3
00- 660 Warszawa

 

nip 5291752798
regon 141521190
Konto bankowe Santander Bank Polska nr 05109010560000000109765349
Ośrodek Szkoleniowy

Polski Instytut Montessori
ul. Cybernetyki 13
02- 677 Warszawa

Nr wpisu do RIS: 2.14/00260/2022

Kontakt

Administracja
Faktury i rozliczenia
Wykładowca