Polski Instytut Montessori
Kursy
Kursy
Montessori dla Najmłodszych, 0-3 lata - kurs online

Nasz kurs to niezwykła okazja, by podwyższyć swoje kwalifikacje i poznać nowatorskie sposoby pracy z dziećmi. Program jest dedykowany wszystkim osobom, które pragną pracować z małymi dziećmi, tak rodziców, jak i opiekunów żłobkowych.

Posiadamy zgodę Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na organizację kursu (nr 29/2022 z dnia 25.08.2022), dzięki czemu nie musisz się martwić o wiarygodność uzyskanego dyplomu!

Opis szkolenia

Szkolenie odbywa się w formie online - słuchacz pracuje na platformie internetowej, odsłuchuje wykładów, zamieszcza prace i uzyskuje informację zwrotną od trenera. Rekrutacja na kurs jest ciągła, co oznacza, że uczestnik może rozpocząć kurs w dogodnym dla siebie momencie. Raz na dwa tygodnie jest możliwość uczestniczenia w konsultacjach online na żywo. 

Na program składają się następujące przedmioty

 • Metodologia i filozofia oraz teoria i najlepsza praktyka, prowadzenie grupy, edukacja rodziców oraz administrowanie, obserwacja, wybrane zagadnienia z logopedii i pediatrii, projektowanie otoczenia dziecka, rozkład dnia, praca z nową grupą, techniki wprowadzania materiału, ewaluację, pozytywną dyscyplinę, efektywną komunikację i rozwiązywanie konfliktów wśród dzieci.
 • Życie praktyczne. Już najmłodsze dziecko dąży ku samodzielności, dlatego w przygotowanym otoczeniu dajemy mu sposobność do ćwiczenia małej i dużej motoryki, samoobsługi, dbania o otoczenie, przygotowania jedzenia oraz grzeczności i dobrego wychowania. Podczas zajęć zostanie pokazana logiczna progresja, czyli rozwój ćwiczeń od najbardziej elementarnych do złożonych.
 • Sensoryka. W ramach ćwiczeń uczestnicy nauczą się używać materiałów, które wspomagają dzieci w rozwoju i doskonaleniu ich zmysłów w siedmiu obszarach: rozmiaru, koloru, kształtu, dotyku, dźwięku, zapachu i smaku. Uczestnicy nauczą się także, jak stosować lekcję dwustopniową lub trójstopniową.
 • Edukacja językowa. W celu wspierania wczesnej nauki języka uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować otoczenie pobudzające rozwój mowy i słownictwa. Przedstawimy logiczną progresję materiału od prostego do najbardziej skomplikowanego.
 • Matematyka. Już najmłodsze dzieci demonstrują umysł matematyczny. Uczestnik będzie miał sposobność do poznania pierwszych ćwiczeń odpowiadających na naturalną dziecięcą potrzebę liczenia, sortowania i porządkowania.

Każdy z uczestników otrzyma kurierem 2 skrypty z opisem lekcji, które ułatwiają projektowanie otoczenia małego dziecka.

Limit czasowy: Na zrealizowanie kursu uczestnik ma nie więcej niż 12 miesięcy. Po upływie tego czasu należy ponownie opłacić i zacząć szkolenie. Wiele osób realizuje całość programu w 2-3 miesiące.

Kurs trwa 280 godzin w tym 80 godzin to praktyk z dziećmi.

 • Osoby ubiegające się o Dyplom Nauczyciela Montessori muszą zrealizować 80 godzin obserwacji dziecka w dowolnym miejscu 
  i / lub
 • Osoby ubiegające się o certyfikat z uprawnieniami MRPiPS zobowiązane są do zrealizowania 80 godzin obserwacji (praktyk) w placówce oświatowej 

Prowadząca

Słuchacze będą korzystali z nagranych prezentacji materiału oraz nagrań wykładów:

Laury Dupree,  Elaine Glier,  Joanny Maghen

Uzyskany dokument

Uczestnicy kursu otrzymają Certyfikat Opiekuna w Żłobku lub Klubie Dziecięcym* na podstawie decyzji o kwalifikacji kursu – Decyzja Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dn. 25.08.2022 nr 29/2022  i Dyplom Nauczyciela Montessori 0-3 lata.

Otrzymujesz dwa dokumenty z tego samego szkolenia.

*Przed ukończeniem kursu uczestnik jest zobowiązany do przedstawienia i dostarczenia kopii certyfikatu ukończenia szkolenia (8h) z pierwszej pomocy w żłobku i klubie dziecięcym z ratownikiem medycznym (warunek niezbędny do otrzymania Certyfikatu Opiekuna w Żłobku lub Klubie Dziecięcym).

Istnieje możliwość ubiegania się o stypendium. Polski Instytut Montessori bierze pod uwagę podania o stypendia od niewielkiej grupy uczestników.

Opłaty:

 • Koszt uczestnictwa dla osób indywidualni
  2250 zł płatne w jednej racie
  2400 zł przy płatności w 3 ratach* po 800 zł płatnych co miesiąc od daty rejestracji na kurs
 • Koszt uczestnictwa dla jednej osoby w kursie przy zapisie co najmniej dwóch osób z tej samej placówki
  1750 zł za jedną osobę (płatne w jednej racie)*
  2000 zł za jedną osobę przy płatności w 2 ratach* po 1000 zł płatnych co miesiąc od daty rejestracji na kurs

* każdy uczestnik musi wypełnić formularz rejestracyjny w polu uwagi należy wpisać wybraną formę płatności, w koszyku proszę wybrać "inny sposób płatności"

Po zakupie kursu otrzymają Państwo na maila jednorazowy kod do wszystkich nagrań (co oznacz, że każde nagranie kursu można odtworzyć tylko jeden raz). 

Po dokonaniu rejestracji uczestnik otrzymuje w przeciągu jednego dnia roboczego maila z informacją zwrotną o dostępie do portalu studenta (https://muszelka.montessori.info.pl) na którym należy realizować zadania kursu.

 

Kurs dla najmłodszych żłobek 0-3

[video-id-3]

Koszt: 2 250.00 zł
10 Najpopularniejszych
Dane do faktury

Polski Instytut Montessori
ul. Lwowska 11/3
00- 660 Warszawa

 

nip 5291752798
regon 141521190
Konto bankowe Santander Bank Polska nr 05109010560000000109765349
Ośrodek Szkoleniowy

Polski Instytut Montessori
ul. Kłosia 7 
02- 466 Warszawa

Nr wpisu do RIS: 2.14/00260/2022

Kontakt

Administracja
Faktury i rozliczenia
Wykładowca