Polski Instytut Montessori - kursy Montessori dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych według pedagogiki dr Marii Montessori
Warsztaty

Zapraszamy na szkolenie z działu sensoryki nauczycieli jak i rodziców. Warsztaty mogą być zaliczeniem przyszłego kursu przedszkolnego.

Terminy w Warszawie:
8,14,15 grudnia, 18 stycznia

Terminy w Krakowie:
8,14,15 grudnia, 25 stycznia

 

 

 


 

 

Prowadzenie placówki Montessori jako małego biznesu

Zapraszamy serdecznie na warsztaty skierowane do właścicieli, kandydatów na właścicieli, dyrektorów, trenerów, menedżerów placówek Montessori.

Sposób, w jaki placówki są zarządzane, wpływa bezpośrednio na ich codzienne funkcjonowanie i może uniemożliwić im prawidłowy rozwój. Często dopiero po kilku latach dyrektorzy wraz z kadrą wypracowują standardy najlepszej praktyki na zasadzie prób i błędów. Proponujemy poznanie biznesowych zasad prowadzenia placówki, naukę budowy biznesplanu, rekrutacji i zatrudniania personelu, komunikacji z rodzicami, kształtowania ceny za edukację. Uczestnicy poznają również wszystkie wzorcowe procesy zarządzania i zbudują własną mapę kompetencji potrzebnych do optymalnego działania. Ta część zajęć prowadzona będzie przez ekspertów z Business Solutions Krzysztof Lasota & Partners, którzy profesjonalnie zajmują się budową strategii rozwojowych dla tego typu placówek.

 

Terminy szkolenia: 19-20 października, 30 listopada-01 grudnia, 11 stycznia 2019r.

Godziny: 9.00 – 17.00

Miejsce: Centrum Edukacji Montessori, Zarzeńska 10B, Warszawa – Wawer
Prowadzący: Krzysztof Lasota, www.bs-businesssolutions.pl
Cena: 3000 zł

 

 


 

 

Warsztaty dla asystentów nauczycieli Montessori

W placówkach Montessori z jedną grupą dziecięcą najczęściej pracuje dwóch dorosłych. Nie zawsze osoba towarzysząca nauczycielowi jest w pełni wykształcona w pedagogice Montessori. Często jest to spowodowane brakiem czasu na całoroczne kursy bądź niepewnością, czy droga Montessori jest dla nich. Zanim ktoś podejmie decyzję o kursie całorocznym, proponujemy program dla asystentów nauczycieli Montessori. Celem programu jest przedstawienie podstaw założeń pedagogiki Marii Montessori ze szczególnym naciskiem na praktyczne aspekty pracy w klasie dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Program warsztatów jest również skierowany do rodziców wychowujących dzieci zgodnie z pedagogiką dr Montessori lub prowadzących edukację domową.

Terminy warsztatów: 26-27.10, 16-17.11, 30.11-01.12 i 14-15.12.

Godziny: 9.00 – 17.00

Adres: Przedszkole MocArt, ul. Malczewskiego 44a, 02-622 Warszawa

Cena: 1200 zł

Po zakończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie.

COPYRIGHT (c) 2019 montessori.info.pl

projekt i wykonanie: Inforpol.NET