Polski Instytut Montessori - kursy Montessori dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych według pedagogiki dr Marii Montessori
Konsultacje

Idea pedagogiczna Marii Montessori zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Zwiększa się liczba placówek na terenie całego kraju: część z nich to kameralne przedszkola, ale są także duże placówki z grupami przedszkolnymi i szkolnymi. Każda z nich posiada swoje indywidualne potrzeby.

Często w natłoku codziennych czynności trudno dostrzec, które obszary działania placówki wymagają usprawnienia. Pomóc w tym może porada doświadczonego specjalisty, który współpracując z wieloma placówkami poznał najczęstsze problemy i zna sposób na najlepsze ich rozwiązanie.

Ta myśl przyświecała nam, gdy wzbogacaliśmy naszą ofertę o konsultacje placówek. Chcieliśmy bowiem zaoferować profesjonalną i praktyczną pomoc w prowadzeniu przedszkoli i szkół – zarówno tych nowych, jak i tych z dłuższym stażem. Konsultacje prowadzi Joanna Maghen, która od wielu lat zawodowo doradza placówkom w Polsce, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych

Konsultacje placówek – dla kogo?

Nasze konsultacje przeznaczone są dla:

– nowo powstałych placówek, które od samego początku chcą działać w oparciu o sprawdzone wzorce. Proponujemy konsultacje w sprawach związanych z: planowaniem przestrzeni, zakupem pomocy dydaktycznych, ustaleniem rozkładu dnia, przygotowaniem poradników dla nauczycieli i rodziców, zatrudnieniem kadry, rekrutacją rodziców oraz regularne konsultacje w placówce po jej otwarciu.

– placówek już działających, które chcą usprawnić swoje działanie w zgodzie z ideą pedagogiczną Montessori. Często w trakcie współpracy z przedszkolami i szkołami we wszystkich zakątkach świata spotykamy się z tymi samymi pytaniami rodziców i nauczycieli: – jak optymalnie przygotować otoczenie dla dzieci? – dlaczego niektóre dzieci nie robią oczekiwanych postępów? – czy potrzebne są wszystkie materiały montessoriańskie? – jak powinna wyglądać komunikacja pomiędzy nauczycielami i rodzicami? – dlaczego rodzice nie rozumieją naszej pracy? – jak prowadzić rady nauczycielskie? – jak wspomagać nauczycieli? Jeśli w swojej pracy również spotykasz się z takimi wątpliwościami, to zapraszamy Cię do skorzystania z naszych konsultacji.

Konsultacje placówek – program konsultacji

Konsultacje trwają 8 godzin i odbywają się w godzinach pracy placówki.
Zwykle konsultacje przebiegają wg poniższego planu:

 1. Godziny poranne przeznaczone są na:
  a) Obserwację przygotowanego otoczenia: ogólne spostrzeżenia, wygląd zewnętrzny, atmosferę w placówce.
  b) Szczegółową obserwację w przygotowanym otoczeniu: pracy własnej dzieci, posiłków, spotkań grupy w kręgu.2. Godziny popołudniowe poświęcone są na rozmowy z administracją placówki. Omawiane tematy to:
  a) Proces przyjmowania dzieci (rodzin) do przedszkola lub szkoły.
  b) Rozkład zajęć: dzienny, tygodniowy i roczny.
  c) Rola obserwacji w przedszkolu/szkole (dokumentowanie).
  d) Aranżacja przygotowanego otoczenia.
  e) Posiłki dzieci w placówce i inne.Dodatkowo możemy rozszerzyć program konsultacji o spotkanie z kadrą lub spotkanie z rodzicami.

Konsultacje placówek – warunki

Koszt jednorazowych konsultacji wynosi 1500 zł netto. W przypadku placówek znajdujących się poza Warszawą należy doliczyć jeszcze koszt dojazdu i zakwaterowania.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z naszej oferty, wyślij e-mail na adres: instytut.montessori@gmail.com, żeby ustalić dogodny termin konsultacji i uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania.

COPYRIGHT (c) 2019 montessori.info.pl

projekt i wykonanie: Inforpol.NET