Polski Instytut Montessori
Warsztaty
Warsztaty
Montessori BIS

Kiedy stajemy się nauczycielem Montessori? Niech nikt nie myśli, że dzieje się to automatycznie wraz z otrzymaniem dyplomu. Dorosły staje się prawdziwym przewodnikiem dziecka dopiero po kilku latach przepracowanych z nimi. To one nas uczą i kształtują.

Po pierwszym intensywnym okresie pracy nauczyciel potrzebuje swoistego odświeżenia i odnowy. Ponownego zagłębienia się w teorie dr Montessori i przeanalizowania swojej codziennej praktyki. Kiedy już czynnie pracujemy z dziećmi, stajemy zupełnie innymi osobami, niż podczas kursu Wczesnej Edukacji Montessori. Mamy inne potrzeby i nurtują nas inne pytania.
Dlatego Polski Instytut Montessori, wychodząc naprzeciw wielu zapytaniom, zaprasza na Program odświeżający / Wczesna Edukacja Montessori BIS.

 

 1. Transformacja nauczyciela – czego i kiedy mogę się spodziewać po nauczycielu Montessori.
 2. Budowa mocnego charakteru. Codzienna odnowa. Poznaj swoją osobowość – jak pracujesz w grupie i czy inni znają twoje potrzeby.
 3. Prowadzenie warsztatów tematycznych – omówimy warsztaty, jakie powinien prowadzić nauczyciel co roku.
 4. Komunikacja z rodzicami – przedszkolne portfolio, oceny opisowe , materiały wysyłane do domu.
 5. Całodzienny program Montessori – rozkład dnia podstawą naszej pracy. Obserwacja jako podstawa w pracy nauczyciela Montessori – najlepsze rozwiązania praktyczne.
 6. Potrójna rola nauczyciela – rola nauczyciela zmienia się wraz z wiekiem dziecka i jego potrzebami.
 7. Ocena pracy nauczyciela. Etyka pracy nauczyciela- szukanie nowej pracy, rekrutowanie nowej kadry.

Zagadnienia praktyczne:

 • Praca z dzieckiem w wieku 5-6 lat – częste błędy i nieporozumienia. Budowanie otoczenia do pracy twórczej w klasach 1-6. Rola metodyka w placówce Montessori i jak się zmierzyć tą funkcją.
 • Prowadzenie kręgów codziennych – jak najbardziej efektywnie wykorzystać ten czas. Rodzaje kręgów w szkole i przedszkolu. Narzędzia pomoce w ich prowadzeniu- koszyk do kręgów, gry i zabawy. Zaprojektowanie kręgu na cały rok. Razem napiszemy program na jeden rok szkolny.
 • Powtórka wybranych zagadnień życia codziennego – wyzwania i sukcesy. Tak dla grup   przedszkolnych jaki i klas 1-6. Tabelka codziennej pracy w klasie dla nauczyciela.
 • Powtórka wybranych zagadnień sensoryki i geometrii – wyzwania i sukcesy. Zadawanie pytań wyższego rzędu w przedszkolu i szkole.
 • Powtórka wybranych zagadnień matematyki – wyzwania i sukcesy. Zadawanie pytań wyższego rzędu w przedszkolu i szkole.
 • Powtórka wybranych zagadnień z języka polskiego – wyzwania i sukcesy. Zadawanie pytań wyższego rzędu w przedszkolu i szkole. Proces pisania – od pisania słów do wypowiedzi pisemnych.

Warsztaty będę odbywać się online, w godzinach 18:30-20:30.

Terminy:  od pażdzxiernika do marca  2023

Koszt: 1200 zł

Uwaga! Udział w warsztatach dla opiekunów praktyk PIM, nauczycieli wizytujących i dyrektorów ośrodków praktyk PIM- ze zniżką 50%.

Koszt: 1 200.00 zł
10 Najpopularniejszych
Dane do faktury

Polski Instytut Montessori
ul. Lwowska 11/3
00- 660 Warszawa

 

nip 5291752798
regon 141521190
05109010560000000109765349
Ośrodek Szkoleniowy

Polski Instytut Montessori
ul. Cybernetyki 13
02- 677 Warszawa

Nr wpisu do RIS: 2.14/00260/2022

Kontakt

Administracja
Faktury i rozliczenia
Wykładowca