Polski Instytut Montessori
Warsztaty
Warsztaty
Jak prawidłowo przenosić dzieci z jednego poziomu edukacyjnego na drugi

Podczas warsztatu dowiesz się krok po kroku, jak przygotować dziecko, rodziców i nauczycieli na przejście dziecka ze żłobka do przedszkola i z przedszkola do szkoły Montessori. Wydaje się to proste, lecz w praktyce takie nie jest.

Rodzice dzieci żłobkowych najczęściej nie rozumieją dlaczego nauczycielka w otoczeniu 2,5-6 lat jest tak „oziębła” i dlaczego na koniec dnia nie spędza już czasu z rodzicami zdając „raport” z postępów dziecka w przedszkolu. Rodzice szkolni są zaniepokojeni, kiedy dziecko przychodzi do domu mówiąc, że Pani nie pozwala robić tego na co ma ochotę w danej chwili. „Przecież on kocha rysować, a dlaczego nie może robić tego co chce i kiedy chce…. Tak właściwie to przedszkole było bardzo montessoriańskie, ale szkoła już taka nie jest…”

Wszystkie te dylematy rodziców powinny być zaadresowane i wyjaśnione zanim dziecko przejdzie na kolejny poziom. Podczas warsztatu porozmawiamy o tym, jak w usystematyzowany sposób zapewnić sukces dziecku i jego rodzicom, w kolejnych etapach edukacyjnych w metodzie Montessori. Każdy uczestnik po warsztacie otrzyma notatki z opisaną drogą rekrutacji i listą zagadnień do omówienia z rodzicami.

Koszt: 80,00 zł

Prowadząca: Joanna Maghen- założycielka i dyrektor Polskiego Instytutu Montessori i prezes Polskiej Rady Montessori.  Od 25 wielu lat zaangażowana jest w edukację montessoriańską w Polsce, Kanadzie, USA i od 2018 w Chinach. Posiada dyplomy:

– (2,5-6 lat) Montessori-Partnership UK

– (6-9 lat) Canadian Montessori Teacher Education Institute Elementary

Ma doświadczenie jako dyrektor metodyczny w Central Montessori Schools in Toronto, instruktor w Kanadyjskim Instytucie Montessori w Toronto. Jest trenerem szkoleń Montessori, konsultantem szkół i przedszkoli. Posiada wieloletnią praktykę w międzynarodowych instytucjach Montessori.

Po zakupie otrzymasz mailowo jednorazowy kod, aby obejrzeć poniższy materiał.

jak prawidłowo przenosić dzieci z jednego poziomu edukacyjnego na drugi

[video-id-4]

Koszt: 80.00 zł
10 Najpopularniejszych
Dane do faktury

Polski Instytut Montessori
ul. Lwowska 11/3
00- 660 Warszawa

 

nip 5291752798
regon 141521190
Konto bankowe Santander Bank Polska nr 05109010560000000109765349
Ośrodek Szkoleniowy

Polski Instytut Montessori
ul. Cybernetyki 13
02- 677 Warszawa

Nr wpisu do RIS: 2.14/00260/2022

Kontakt

Administracja
Faktury i rozliczenia
Wykładowca