Polski Instytut Montessori
Warsztaty
Warsztaty
Etan Boritzer - Jak przy pomocy książek rozmawiać z dziećmi na trudne tematy

Etan Boritzer to międzynarodowy autor bestsellerowych książek dla dzieci z serii "What is?". Jego książki poruszają współczesne problemy społeczno-emocjonalne ważne dla dzieci. Etan nauczał na 3 kontynentach i prowadził edukacyjne warsztaty dla nauczycieli. Jest cenionym mówcą, wydawcą i doświadczonym nauczycielem mediacji. Mieszka w Juno Beach na Florydzie z żoną Patricią Eltinge, autorką i trenerką relacji.

Nasze dzieci żyją w ryzykownym społeczeństwie, którego nigdy nie doświadczyliśmy dorastając. My, pedagodzy, staliśmy się nie tylko dostarczycielami umiejętności akademickich, ale także menedżerami ryzyka, przejmując niektóre obowiązki tradycyjnie podejmowane w domu.

Jak zacząć omawiać trudne tematy, które pojawiają się teraz, gdy nasze dzieci mają większy dostęp do informacji niż kiedykolwiek wcześniej i na które możemy nie być przygotowani?

Podczas tej sesji dokonamy przeglądu wykorzystania książek jako „agencji stron trzecich”, które możemy zastosować jako metody nauczania, aby prowadzić rzeczowe dyskusje na tematy, co do których nasze dzieci mogą być zdezorientowane i o których chcą rozmawiać. Nauczyciele uzyskają wgląd w to, jak umiejętnie poruszać się po tych problematycznych obszarach za pomocą książek, a tym samym pielęgnować umiejętności krytycznego myślenia i inteligencję społeczno-emocjonalną, które przygotowują nasze dzieci do bycia mądrymi i rozwijania się pomimo zagrożeń społecznych. 

Po zakupie otrzymasz mailowo jednorazowy kod, który umożliwi Ci dostęp do materiału.

Wybierz z listy zakupiony warsztat w preferowanym języku polskim lub angielskim. Obejrzyj go przy użyciu kodu.

12 Konferencja Montessori - wykłady

[video-id-33]

 

Koszt: 80.00 zł
10 Najpopularniejszych
Dane do faktury

Polski Instytut Montessori
ul. Lwowska 11/3
00- 660 Warszawa

 

nip 5291752798
regon 141521190
05109010560000000109765349
Ośrodek Szkoleniowy

Polski Instytut Montessori
ul. Cybernetyki 13
02- 677 Warszawa

Nr wpisu do RIS: 2.14/00260/2022

Kontakt

Administracja
Faktury i rozliczenia
Wykładowca