O Instytucie

Witamy w Polskim Instytucie Montessori! 

Nigdy wcześniej potrzeba pełnego i całościowego nauczania małych dzieci nie była tak wielka. Od ponad 110 lat nauczyciele studiują i stosują w praktyce metody nauczania dr Mari Montessori. Polski Instytut Montessori jest częścią tej wspaniałej tradycji i oferuje program szkolenia Montessori dla nauczycieli dzieci od 18. miesiąca życia do 12. roku życia.
Polski Instytut Montessori powstał w 2008 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na kursy dla nauczycieli w Polsce. Chcemy również wspierać wszystkich, których interesuje metoda Montessori - studentów pedagogiki, rodziców edukacji domowej, specjalistów, terapeutów. Od samego początku naszym celem jest kształcenie nauczycieli i asystentów według najlepszych światowych wzorców. Jakość naszych szkoleń jest potwierdzona międzynarodową akredytacją MACTE (www.macte.org) oraz certyfikatem jakości ISO potwierdzającym jakość naszych szkoleń.  Polski Instytut Montessori jest członkiem International Montessori Council (https://www.montessori.org/the-international-montessori-council-imc/), co gwarantuje, że spełniamy najwyższe międzynarodowe standardy w edukacji nauczycieli Montessori. 

Nowym i już istniejącym placówkom montessoriańskim proponujemy indywidualne konsultacje, a dla wszystkich zainteresowanych pedagogiką Montessori regularnie organizujemy warsztaty, rady pedagogiczne. Współpracujemy z placówkami publicznymi i niepublicznymi.

Charakterystyka Polskiego Instytutu Montessori

 • Uważamy kształcenie nauczycieli Montessori za doświadczenie transformacyjne. Nauka postrzegania i rozumienia dzieci w nowy sposób wiąże się z zapewnieniem przyszłemu nauczycielowi wsparcia trenera, nauczyciela wizytującego i opiekuna praktyk w trakcie pełnego wyzwań roku nauki. Nasze biuro w Warszawie odpowiada na wszelkie zapytania i wątpliwości oraz służy merytoryczna pomocą w otwieraniu nowych placówek Montessori.
 • Nasi instruktorzy mają bogate doświadczenie tak w szkoleniu dorosłych, jak i w pracy z dziećmi w placówkach Montessori. Nie są to wykładowcy uczelni wyższych, lecz praktycy z bogatym doświadczeniem.
 • Nasz program szkoleniowy, który opiera się na odkrywaniu świata dziecka, zmusza dorosłego do zdefiniowania swojej roli jako przewodnika małego dziecka.
 • Wierzymy, że uczenie się to proces aktywny. Program szkoleniowy skonstruowany jest na zasadzie logicznego prezentowania pojęć i zdobywania wiedzy poprzez własne doświadczenia. Cenimy sobie dyskusje i wymianę doświadczeń, dlatego wprowadziliśmy innowacyjny program e-learningowy.
 • Uczenie się dorosłych obejmuje ciekawość, twórczość, niezależność, jasność i precyzyję oraz dociekliwość myślenia, tolerancję niejednoznaczności, rozwiązywanie problemów, umiejętność zarządzania czasem i źródłami oraz ciężką pracę. Co zrozumiałe, są to jednocześnie niektóre z cech wyróżniających nauczycieli Montessori. 
 • Wierzymy także, że mistrzostwo wymaga praktyki i powtarzania. Korzystając z albumów (poradników programu nauczania) i pracując z instruktorami, słuchacze nauczą się pracować z dziećmi, używając materiałów dydaktycznych dr Marii Montessori.
 • Naszym celem jest przygotowanie przyszłych nauczycielami Montessori do uważnego obserwowania dzieci i do prawidłowego przygotowywania otoczenia dziecka, precyzyjnego i starannego używania materiałów, a także do rozpoznawania konkretnych potrzeb edukacyjnych dziecka i odpowiadania na nie, w tym na style uczenia się, potrzeby emocjonalne i społeczne. 
 • Z powagą traktujemy montessoriańską wizję nauki o duchowej edukacji. Zachęcamy przyszłych nauczycieli Montessori do śledzenia współczesnych badań. Zapraszamy do nieustannej analizy zarówno teorii, jak również praktyki montessoriańskiej za pomocą metod autorefleksyjnych. 

Kodeks Etyczny

Pracownicy Polskiego Instytutu Montessori postępują w sprawach zawodowych w sposób odzwierciedlający nasz szacunek do siebie nawzajem i do dzieci, którym służymy. Uczynimy, co w naszej mocy, i wykorzystamy wszystkie nasze zdolności, aby chronić prawo każdego dziecka do wolności i rozwijania swojego pełnego potencjału. Będziemy także traktować wszystkich dorosłych studentów i pracowników z takim samym szacunkiem i w zgodzie z tymi samymi zasadami, których przestrzegamy wobec dzieci w montessoriańskich klasach przedszkolnych i szkolnych.

 

ą ć ę ł ń ó ś ź ż

Ą Ć Ę Ł Ń Ó Ś Ź Ż

 

Dr Maria Montessori (1870-1952)

Maria Montessori była osobą wyprzedzającą swoją epokę. Urodziła się w roku 1870 w Chiaravalle, we Włoszech, w wykształconej acz niezamożnej rodzinie z klasy średniej. Dorastała w środowisku uważanym za bardzo konserwatywne w sprawach dotyczących kobiet. Pomimo znacznego sprzeciwu ojca i nauczycieli, rozpoczęła i kontynuowała karierę naukową i została pierwszą kobietą-lekarzem we Włoszech.

Dlaczego my? Polski Instytut Montessori w liczbach

Dlaczego warto wybrać szkolenie w Polskim Instytucie Montessori?

 • 8 – liczba zorganizowanych Międzynarodowych konferencji Montessori od 2011 roku,
 • 8 – liczba akredytowanych dostępnych ośrodków szkoleniowych w kraju,
 • 10 – liczba lat naszej działalności,
 • 10 – konferencji regionalnych od Szczecina po Kraków,
 • 45 wykładowców i nauczycieli wizytujących praktyki,
 • 87 – liczba przeprowadzonych programów całorocznych i wakacyjnych. Od żłobka do końca szkoły podstawowej,
 • 80 – liczba ośrodków praktyk spełniających wymogi międzynarodowe (MACTE) realizacji praktyk nauczycielskich,
 • 90 – liczba przeprowadzonych warsztatów na terenie całego kraju,
 • 123 – przyznane stypendia,
 • 670 – liczba uczestników VIII Międzynarodowej konferencji Montessori,
 • 2100 – liczba wykształconych nauczycieli Montessori,
 • 5000 – liczba stron materiałów udostępnianych kursantom.

Ponadto:

 • Jako jedyni w naszym kraju wydajemy Międzynarodowe Dyplomy Nauczyciela Montessori MACTE (http://www.macte.org/accredited-programs/poland/)
 • Posiadamy certyfikat jakości ISO 9001:2015,
 • Proponujemy programy o dużej liczbie godzin oraz programy mniej wymagające, jak Wprowadzenie do pedagogiki Montessori z e-learningiem. Zobacz ofertrę programów przedszkolnych!
 • Dajemy możliwość realizowania praktyk w najlepszych ośrodkach Montessori w kraju i zagranicą.
 • Zajęcia prowadzą wykształceni w Polsce i USA wykładowcy z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi w środowisku Montessori. Pozwala im to na odpowiedzenie na każde pytanie z perspektywy praktyka.
 • Wykładowcy prowadzący kursy żłobkowe, szkolne 1-3 i szkolne 4-6 ze Stanów Zjednoczonych,
 • Oferujemy najszerszy zakres szkoleń - edukacja Montessori dla dzieci od 3. miesiąca do 12. roku życia,
 • Mamy nowoczesną platformę dla studentów oraz oferujemy zajęcia w formie e-learningu.
 • W ramach programu otrzymasz gotowe skrypty (albumy w formie elektronicznej i papierowej) liczące ponad 1000 stron. Dzięki temu będziesz mógł aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Dodatkowo otrzymasz materiały w formacie PDF gotowe do wydrukowania i użycia w pracy z dziećmi.
 • Duża ilość zajęć jest poświęcona ćwiczenia z materiałem dydaktycznym.
 • Zapisując się na program w Polskim Instytucie Montessori, masz dwa dni spotkań na "zastanowienie się" i podjęcie decyzji, czy ten program jest dla ciebie. Możesz po dwóch dniach zrezygnować bez ponoszenia kosztów. Jesteśmy pewni, że zostaniesz!

Naszą najlepszą wizytówką są nasi absolwenci – oto co o nas piszą w anonimowych ankietach:

Opinia dyrektora:

„Kurs przedszkolny w Krakowie był dla mnie procesem transformacyjnym. Zmieniłam swoje podejście do dziecka. Zawodowo mam taka prace o jakiej marzyłam.”

„Bardzo wysoki poziom przygotowania praktycznego. W swoim przedszkolu zatrudniam nauczycieli Montessori z różnych stron świata (AMI, AMS) i z przyjemnością stwierdzam, że PIM jest fantastyczną alternatywą dla przyszłych nauczycieli. Jakość oferty jest warta ceny”.

„Wykładowcy w PIM to praktycy pracujący z dziećmi i doskonale znający i potrafiący przekazać wiedzę specjaliści”.

„Zrobiłam w Polsce dwa kursy Montessori dla nauczycieli przedszkolnych. Dopiero po kursie PIM mogę wprowadzić metodę w 100%”.

„Uzyskana wiedza, jak i bardzo osobisty kontakt z wykładowcami w PIM otworzyły mi nowe horyzonty. Bardzo dziękuję”.

„Kurs bardzo wymagający, lecz dający doskonałe przygotowanie do pracy z dziećmi”.

„Jestem z małego miasteczka, przez dwa lata w Warszawie nie mogłam z dyplomem pedagogicznym znaleźć pracy. Po kursie PIM mam pracę i mało to, miałam wiele propozycji. Kurs to najlepsza droga do dostania dobrej pracy”.

„Po kursie wakacyjnym czuję, że mam podstawy do poprowadzenia grupy od września. Bardzo bałam się, czy uda mi się zacząć pracę po połowie programu”.

„Nikt, ani studia dzienne, ani studia podyplomowe, nie nauczyły mnie, jak zarządzać zespołem nauczycieli, przyjmować rodziców, dbać o swoich nauczycieli. Doskonały kurs dla dyrektorów”.

„Moje życie się zmieniło, jestem inną matką, inną żoną. M. Montessori była geniuszem”.

„Czuję się przygotowana do pracy z dziećmi. Nigdy nie dały mi tego studia – przygotowania praktycznego. Nie ma do końca porównania z innymi programami, z tego, co słyszałam, w porównaniu do innych kursy PIM są bardzo kompletne i całościowe. Doskonała atmosfera”.

Szkolenie i edukacja
Wybierz program aby dowiedzieć się więcej lub dokonać rejestracji

Studia podyplomowe

Montessori dla Najmłodszych

Program przedszkolny (2,5-6)

The pre-school program (2,5-6 years)

Program wczesnoszkolny
(1-3)

Program szkolny
(4-6)

Program gimnazjalny

Program wakacyjny
Newsletter
Najnowsze informacje o Instytucie
Kalendarze
Terminarz spotkań wszystkich programów
Kontakt z nami
Prześlij zapytanie lub podziel się swoją opinią

Newsletter
Najnowsze informacje o Instytucie

Kalendarze
Terminarz spotkań wszystkich programów

Kontakt z nami
Prześlij zapytanie lub podziel się swoją opinią
Polski Instytut Montessori - wszelkie prawa zastrzeżone,
ul. Lwowska 11/3 4, 00-660 Warszawa,
Tel.: 667 87 93 00
Projekt i wykonanie: InforpolNET


Tel.: +48 781 693 705

Witamy w Polskim Instytucie Montessori! 

Nigdy wcześniej potrzeba pełnego i całościowego nauczania małych dzieci nie była tak wielka. Od ponad 110 lat nauczyciele studiują i stosują w praktyce metody nauczania dr Mari Montessori. Polski Instytut Montessori jest częścią tej wspaniałej tradycji i oferuje program szkolenia Montessori dla nauczycieli dzieci od 18. miesiąca życia do 12. roku życia.
Polski Instytut Montessori powstał w 2008 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na kursy dla nauczycieli w Polsce. Chcemy również wspierać wszystkich, których interesuje metoda Montessori - studentów pedagogiki, rodziców edukacji domowej, specjalistów, terapeutów. Od samego początku naszym celem jest kształcenie nauczycieli i asystentów według najlepszych światowych wzorców. Jakość naszych szkoleń jest potwierdzona międzynarodową akredytacją MACTE (www.macte.org) oraz certyfikatem jakości ISO potwierdzającym jakość naszych szkoleń.  Polski Instytut Montessori jest członkiem International Montessori Council (https://www.montessori.org/the-international-montessori-council-imc/), co gwarantuje, że spełniamy najwyższe międzynarodowe standardy w edukacji nauczycieli Montessori. 

Nowym i już istniejącym placówkom montessoriańskim proponujemy indywidualne konsultacje, a dla wszystkich zainteresowanych pedagogiką Montessori regularnie organizujemy warsztaty, rady pedagogiczne. Współpracujemy z placówkami publicznymi i niepublicznymi.

Charakterystyka Polskiego Instytutu Montessori

 • Uważamy kształcenie nauczycieli Montessori za doświadczenie transformacyjne. Nauka postrzegania i rozumienia dzieci w nowy sposób wiąże się z zapewnieniem przyszłemu nauczycielowi wsparcia trenera, nauczyciela wizytującego i opiekuna praktyk w trakcie pełnego wyzwań roku nauki. Nasze biuro w Warszawie odpowiada na wszelkie zapytania i wątpliwości oraz służy merytoryczna pomocą w otwieraniu nowych placówek Montessori.
 • Nasi instruktorzy mają bogate doświadczenie tak w szkoleniu dorosłych, jak i w pracy z dziećmi w placówkach Montessori. Nie są to wykładowcy uczelni wyższych, lecz praktycy z bogatym doświadczeniem.
 • Nasz program szkoleniowy, który opiera się na odkrywaniu świata dziecka, zmusza dorosłego do zdefiniowania swojej roli jako przewodnika małego dziecka.
 • Wierzymy, że uczenie się to proces aktywny. Program szkoleniowy skonstruowany jest na zasadzie logicznego prezentowania pojęć i zdobywania wiedzy poprzez własne doświadczenia. Cenimy sobie dyskusje i wymianę doświadczeń, dlatego wprowadziliśmy innowacyjny program e-learningowy.
 • Uczenie się dorosłych obejmuje ciekawość, twórczość, niezależność, jasność i precyzyję oraz dociekliwość myślenia, tolerancję niejednoznaczności, rozwiązywanie problemów, umiejętność zarządzania czasem i źródłami oraz ciężką pracę. Co zrozumiałe, są to jednocześnie niektóre z cech wyróżniających nauczycieli Montessori. 
 • Wierzymy także, że mistrzostwo wymaga praktyki i powtarzania. Korzystając z albumów (poradników programu nauczania) i pracując z instruktorami, słuchacze nauczą się pracować z dziećmi, używając materiałów dydaktycznych dr Marii Montessori.
 • Naszym celem jest przygotowanie przyszłych nauczycielami Montessori do uważnego obserwowania dzieci i do prawidłowego przygotowywania otoczenia dziecka, precyzyjnego i starannego używania materiałów, a także do rozpoznawania konkretnych potrzeb edukacyjnych dziecka i odpowiadania na nie, w tym na style uczenia się, potrzeby emocjonalne i społeczne. 
 • Z powagą traktujemy montessoriańską wizję nauki o duchowej edukacji. Zachęcamy przyszłych nauczycieli Montessori do śledzenia współczesnych badań. Zapraszamy do nieustannej analizy zarówno teorii, jak również praktyki montessoriańskiej za pomocą metod autorefleksyjnych. 

Kodeks Etyczny

Pracownicy Polskiego Instytutu Montessori postępują w sprawach zawodowych w sposób odzwierciedlający nasz szacunek do siebie nawzajem i do dzieci, którym służymy. Uczynimy, co w naszej mocy, i wykorzystamy wszystkie nasze zdolności, aby chronić prawo każdego dziecka do wolności i rozwijania swojego pełnego potencjału. Będziemy także traktować wszystkich dorosłych studentów i pracowników z takim samym szacunkiem i w zgodzie z tymi samymi zasadami, których przestrzegamy wobec dzieci w montessoriańskich klasach przedszkolnych i szkolnych.

 

ą ć ę ł ń ó ś ź ż

Ą Ć Ę Ł Ń Ó Ś Ź Ż

 

O Instytucie

Witamy w Polskim Instytucie Montessori! 

Nigdy wcześniej potrzeba pełnego i całościowego nauczania małych dzieci nie była tak wielka. Od ponad 110 lat nauczyciele studiują i stosują w praktyce metody nauczania dr Mari Montessori. Polski Instytut Montessori jest częścią tej wspaniałej tradycji i oferuje program szkolenia Montessori dla nauczycieli dzieci od 18. miesiąca życia do 12. roku życia.
Polski Instytut Montessori powstał w 2008 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na kursy dla nauczycieli w Polsce. Chcemy również wspierać wszystkich, których interesuje metoda Montessori - studentów pedagogiki, rodziców edukacji domowej, specjalistów, terapeutów. Od samego początku naszym celem jest kształcenie nauczycieli i asystentów według najlepszych światowych wzorców. Jakość naszych szkoleń jest potwierdzona międzynarodową akredytacją MACTE (www.macte.org) oraz certyfikatem jakości ISO potwierdzającym jakość naszych szkoleń.  Polski Instytut Montessori jest członkiem International Montessori Council (https://www.montessori.org/the-international-montessori-council-imc/), co gwarantuje, że spełniamy najwyższe międzynarodowe standardy w edukacji nauczycieli Montessori. 

Nowym i już istniejącym placówkom montessoriańskim proponujemy indywidualne konsultacje, a dla wszystkich zainteresowanych pedagogiką Montessori regularnie organizujemy warsztaty, rady pedagogiczne. Współpracujemy z placówkami publicznymi i niepublicznymi.

Charakterystyka Polskiego Instytutu Montessori

 • Uważamy kształcenie nauczycieli Montessori za doświadczenie transformacyjne. Nauka postrzegania i rozumienia dzieci w nowy sposób wiąże się z zapewnieniem przyszłemu nauczycielowi wsparcia trenera, nauczyciela wizytującego i opiekuna praktyk w trakcie pełnego wyzwań roku nauki. Nasze biuro w Warszawie odpowiada na wszelkie zapytania i wątpliwości oraz służy merytoryczna pomocą w otwieraniu nowych placówek Montessori.
 • Nasi instruktorzy mają bogate doświadczenie tak w szkoleniu dorosłych, jak i w pracy z dziećmi w placówkach Montessori. Nie są to wykładowcy uczelni wyższych, lecz praktycy z bogatym doświadczeniem.
 • Nasz program szkoleniowy, który opiera się na odkrywaniu świata dziecka, zmusza dorosłego do zdefiniowania swojej roli jako przewodnika małego dziecka.
 • Wierzymy, że uczenie się to proces aktywny. Program szkoleniowy skonstruowany jest na zasadzie logicznego prezentowania pojęć i zdobywania wiedzy poprzez własne doświadczenia. Cenimy sobie dyskusje i wymianę doświadczeń, dlatego wprowadziliśmy innowacyjny program e-learningowy.
 • Uczenie się dorosłych obejmuje ciekawość, twórczość, niezależność, jasność i precyzyję oraz dociekliwość myślenia, tolerancję niejednoznaczności, rozwiązywanie problemów, umiejętność zarządzania czasem i źródłami oraz ciężką pracę. Co zrozumiałe, są to jednocześnie niektóre z cech wyróżniających nauczycieli Montessori. 
 • Wierzymy także, że mistrzostwo wymaga praktyki i powtarzania. Korzystając z albumów (poradników programu nauczania) i pracując z instruktorami, słuchacze nauczą się pracować z dziećmi, używając materiałów dydaktycznych dr Marii Montessori.
 • Naszym celem jest przygotowanie przyszłych nauczycielami Montessori do uważnego obserwowania dzieci i do prawidłowego przygotowywania otoczenia dziecka, precyzyjnego i starannego używania materiałów, a także do rozpoznawania konkretnych potrzeb edukacyjnych dziecka i odpowiadania na nie, w tym na style uczenia się, potrzeby emocjonalne i społeczne. 
 • Z powagą traktujemy montessoriańską wizję nauki o duchowej edukacji. Zachęcamy przyszłych nauczycieli Montessori do śledzenia współczesnych badań. Zapraszamy do nieustannej analizy zarówno teorii, jak również praktyki montessoriańskiej za pomocą metod autorefleksyjnych. 

Kodeks Etyczny

Pracownicy Polskiego Instytutu Montessori postępują w sprawach zawodowych w sposób odzwierciedlający nasz szacunek do siebie nawzajem i do dzieci, którym służymy. Uczynimy, co w naszej mocy, i wykorzystamy wszystkie nasze zdolności, aby chronić prawo każdego dziecka do wolności i rozwijania swojego pełnego potencjału. Będziemy także traktować wszystkich dorosłych studentów i pracowników z takim samym szacunkiem i w zgodzie z tymi samymi zasadami, których przestrzegamy wobec dzieci w montessoriańskich klasach przedszkolnych i szkolnych.

 

ą ć ę ł ń ó ś ź ż

Ą Ć Ę Ł Ń Ó Ś Ź Ż

 

Dr Maria Montessori (1870-1952)

Maria Montessori była osobą wyprzedzającą swoją epokę. Urodziła się w roku 1870 w Chiaravalle, we Włoszech, w wykształconej acz niezamożnej rodzinie z klasy średniej. Dorastała w środowisku uważanym za bardzo konserwatywne w sprawach dotyczących kobiet. Pomimo znacznego sprzeciwu ojca i nauczycieli, rozpoczęła i kontynuowała karierę naukową i została pierwszą kobietą-lekarzem we Włoszech.

Dlaczego my? Polski Instytut Montessori w liczbach

Dlaczego warto wybrać szkolenie w Polskim Instytucie Montessori?

 • 8 – liczba zorganizowanych Międzynarodowych konferencji Montessori od 2011 roku,
 • 8 – liczba akredytowanych dostępnych ośrodków szkoleniowych w kraju,
 • 10 – liczba lat naszej działalności,
 • 10 – konferencji regionalnych od Szczecina po Kraków,
 • 45 wykładowców i nauczycieli wizytujących praktyki,
 • 87 – liczba przeprowadzonych programów całorocznych i wakacyjnych. Od żłobka do końca szkoły podstawowej,
 • 80 – liczba ośrodków praktyk spełniających wymogi międzynarodowe (MACTE) realizacji praktyk nauczycielskich,
 • 90 – liczba przeprowadzonych warsztatów na terenie całego kraju,
 • 123 – przyznane stypendia,
 • 670 – liczba uczestników VIII Międzynarodowej konferencji Montessori,
 • 2100 – liczba wykształconych nauczycieli Montessori,
 • 5000 – liczba stron materiałów udostępnianych kursantom.

Ponadto:

 • Jako jedyni w naszym kraju wydajemy Międzynarodowe Dyplomy Nauczyciela Montessori MACTE (http://www.macte.org/accredited-programs/poland/)
 • Posiadamy certyfikat jakości ISO 9001:2015,
 • Proponujemy programy o dużej liczbie godzin oraz programy mniej wymagające, jak Wprowadzenie do pedagogiki Montessori z e-learningiem. Zobacz ofertrę programów przedszkolnych!
 • Dajemy możliwość realizowania praktyk w najlepszych ośrodkach Montessori w kraju i zagranicą.
 • Zajęcia prowadzą wykształceni w Polsce i USA wykładowcy z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi w środowisku Montessori. Pozwala im to na odpowiedzenie na każde pytanie z perspektywy praktyka.
 • Wykładowcy prowadzący kursy żłobkowe, szkolne 1-3 i szkolne 4-6 ze Stanów Zjednoczonych,
 • Oferujemy najszerszy zakres szkoleń - edukacja Montessori dla dzieci od 3. miesiąca do 12. roku życia,
 • Mamy nowoczesną platformę dla studentów oraz oferujemy zajęcia w formie e-learningu.
 • W ramach programu otrzymasz gotowe skrypty (albumy w formie elektronicznej i papierowej) liczące ponad 1000 stron. Dzięki temu będziesz mógł aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Dodatkowo otrzymasz materiały w formacie PDF gotowe do wydrukowania i użycia w pracy z dziećmi.
 • Duża ilość zajęć jest poświęcona ćwiczenia z materiałem dydaktycznym.
 • Zapisując się na program w Polskim Instytucie Montessori, masz dwa dni spotkań na "zastanowienie się" i podjęcie decyzji, czy ten program jest dla ciebie. Możesz po dwóch dniach zrezygnować bez ponoszenia kosztów. Jesteśmy pewni, że zostaniesz!

Naszą najlepszą wizytówką są nasi absolwenci – oto co o nas piszą w anonimowych ankietach:

Opinia dyrektora:

„Kurs przedszkolny w Krakowie był dla mnie procesem transformacyjnym. Zmieniłam swoje podejście do dziecka. Zawodowo mam taka prace o jakiej marzyłam.”

„Bardzo wysoki poziom przygotowania praktycznego. W swoim przedszkolu zatrudniam nauczycieli Montessori z różnych stron świata (AMI, AMS) i z przyjemnością stwierdzam, że PIM jest fantastyczną alternatywą dla przyszłych nauczycieli. Jakość oferty jest warta ceny”.

„Wykładowcy w PIM to praktycy pracujący z dziećmi i doskonale znający i potrafiący przekazać wiedzę specjaliści”.

„Zrobiłam w Polsce dwa kursy Montessori dla nauczycieli przedszkolnych. Dopiero po kursie PIM mogę wprowadzić metodę w 100%”.

„Uzyskana wiedza, jak i bardzo osobisty kontakt z wykładowcami w PIM otworzyły mi nowe horyzonty. Bardzo dziękuję”.

„Kurs bardzo wymagający, lecz dający doskonałe przygotowanie do pracy z dziećmi”.

„Jestem z małego miasteczka, przez dwa lata w Warszawie nie mogłam z dyplomem pedagogicznym znaleźć pracy. Po kursie PIM mam pracę i mało to, miałam wiele propozycji. Kurs to najlepsza droga do dostania dobrej pracy”.

„Po kursie wakacyjnym czuję, że mam podstawy do poprowadzenia grupy od września. Bardzo bałam się, czy uda mi się zacząć pracę po połowie programu”.

„Nikt, ani studia dzienne, ani studia podyplomowe, nie nauczyły mnie, jak zarządzać zespołem nauczycieli, przyjmować rodziców, dbać o swoich nauczycieli. Doskonały kurs dla dyrektorów”.

„Moje życie się zmieniło, jestem inną matką, inną żoną. M. Montessori była geniuszem”.

„Czuję się przygotowana do pracy z dziećmi. Nigdy nie dały mi tego studia – przygotowania praktycznego. Nie ma do końca porównania z innymi programami, z tego, co słyszałam, w porównaniu do innych kursy PIM są bardzo kompletne i całościowe. Doskonała atmosfera”.

Edukacja

Newsletter
Najnowsze informacje o Instytucie
Kalendarze
Terminarz spotkań wszystkich programów
Kontakt z nami
Prześlij zapytanie lub podziel się swoją opinią

Newsletter
Najnowsze informacje o Instytucie

Kalendarze
Terminarz spotkań wszystkich programów

Kontakt z nami
Prześlij zapytanie lub podziel się swoją opinią

Polski Instytut Montessori - wszelkie prawa zastrzeżone,
ul. Lwowska 11/3 4, 00-660 Warszawa,
Tel.: 667 87 93 00
Projekt i wykonanie: InforpolNET