Tel.: 667-87-93-00

Konsultacje placówek szkolnych - Lynne Clayton

Do grona konsultantów Polskiego Instytutu Montessori dołączyła Lynne Clayton.

Lynne ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku 9-15 lat. Przez 17 lat pracowała z naszą trenerką kursu dla nauczycieli klas 4-6 – Tanyą Ryskind.

Celem tych dłogoterminowych konsultacji jest wprowadzenie i przeszkolenie kadry w realizacji najlepszych praktyk montessoriańskich. Wlicza się w to m.in.: szczegółowa budowa przygotowanego otoczenia, planowanie pracy nauczyciela, planowanie pracy dzieci, obserwacja, prowadzenie zajęć indywidualnych i grupowych. Lynne jest nastawiona na pracę indywidualną z nauczycielem/nauczycielami, wiodącą ich ku samodzielności.

Konsultacje dostępne są w blokach tygodniowych, dwutygodniowych bądź czterotygodniowych.

Cena:

  • 1 tydzień (pięć-sześć dni roboczych) - 550 USD,
  • 2 tygodnie - 530 USD,
  • 4 tygodnie - 500 USD,

ORAZ koszt przejazdu z Warszawy do placówki i powrotu z niej, a także wyżywienie i zakwaterowanie z dostępem do internetu. W cenę konsultacji jest wliczony przelot Lynne z USA.

Płatność: dolarami amerykańskimi w gotówce dla trenera podczas pobytu. Lynne wystawi rachunki w dolarach amerykańskich.

Termin konsultacji: I kwartał 2016 roku. Dokładna data zostanie ustalona ze zgłaszającymi się placówkami.

Przebieg konsultacji będzie szczegółowo ustalany z placówkami. Zgłoszenia prosimy kierować do sekretariatu PIM: sekretariat.pim@montessori.info.pl

W celu ustalenia szczegółów konsultacji prosimy o kontakt:

instytut.montessori@gmail.com lub 667879300.

Lynne Clayton to specjalista w dziedzinie edukacji Montessori na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. W ciągu 25 lat pracy zawodowej zdobyła 17-letnie doświadczenie w pracy jako nauczyciel w szkolnych klasach Montessori z dziećmi od 9 do 15 roku życia w Brookview School, Benton Harbor, Michigan. Zajmowała się także opracowywaniem i wdrażaniem procedur pracy ze starszymi uczniami ze specyficznymi potrzebami. Posiada następujące dyplomy Montessori: American Montessori Society Upper Elementary Training (grades 4-6) (edukacja dzieci w wieku 9-12 lat) oraz North American Teachers’ Association Montessori Adolescent Orientation (nauczanie młodzieży gimnazjalnej). Dziedziny, w których wydaje ekspertyzy, obejmują przedsiębiorczość, partnerstwo w ramach społeczności, zaangażowanie rodziców, teorię Montessori w odniesieniu do młodzieży oraz odbudowę społeczności poprzez sztukę. Jest członkiem American Montessori Society (Amerykańskiego Towarzystwa Montessori), North America Montessori Teachers Association (Związku Nauczycieli Montessori z Ameryki Północnej) i International Montessori Council (Międzynarodowej Rady Montessori). Lynne Clayton aktywnie angażuje się w programy rozwoju społeczności i angażowania rodziców. W swojej pracy odnosiła sukcesy na arenie międzynarodowej – w Meksyku, Izraelu i Polsce.

Edukacja

Newsletter
Najnowsze informacje o Instytucie
Kalendarze
Terminarz spotkań wszystkich programów
Kontakt z nami
Prześlij zapytanie lub podziel się swoją opinią

Kalendarze
Terminarz spotkań wszystkich programów

Kontakt z nami
Prześlij zapytanie lub podziel się swoją opinią

Polski Instytut Montessori - wszelkie prawa zastrzeżone
ul. Mozarta 4, 02-736 Warszawa
Tel.: 667 87 93 00
Projekt i wykonanie: InforpolNET