Polski Instytut Montessori - kursy Montessori dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych według pedagogiki dr Marii Montessori
O nas

Polski Instytut Montessori powstał w 2008 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na kursy dla nauczycieli w Polsce. Chcemy również wspierać wszystkich, których interesuje metoda Montessori – studentów pedagogiki, rodziców edukacji domowej, specjalistów, terapeutów. Od samego początku naszym celem jest kształcenie nauczycieli i asystentów według najlepszych światowych wzorców. Jakość naszych szkoleń jest potwierdzona międzynarodową akredytacją MACTE (www.macte.org) oraz certyfikatem jakości ISO potwierdzającym jakość naszych szkoleń. Polski Instytut Montessori jest członkiem International Montessori Council (https://www.montessori.org/the-international-montessori-council-imc/), co gwarantuje, że spełniamy najwyższe międzynarodowe standardy w edukacji nauczycieli Montessori.

Proponujemy indywidualne konsultacje, a dla wszystkich zainteresowanych pedagogiką Montessori regularnie organizujemy warsztaty, rady pedagogiczne. Współpracujemy z placówkami publicznymi i niepublicznymi.

Kursy

Polski Instytut Montessori od 2008 roku szkoli nauczycieli Montessori na terenie całego kraju. Jakość naszych szkoleń jest potwierdzona nie tylko naszym intensywnym rozwojem, ale też posiadaniem międzynarodowej akredytacji MACTE jako jedyny ośrodek szkoleniowy w Polsce (http://www.macte.org/accredited-programs/poland/). 680-godzinny Międzynarodowy Program Wczesnej Edukacji Montessori (2,5-6 lat) ma już setki absolwentów i jest najpopularniejszym oferowanym przez nas kursem. Zapotrzebowanie na jego absolwentów jest ogromne we wszystkich placówkach Montessori w kraju. Wielu naszych absolwentów pracuje też za granicą: w Europie, Kanadzie i USA.

Kurs Montessori
dla najmłodszych

Jest kursem kwalifikacyjnym na podstawie decyzji Ministra Pracy i Polityki Społecznej nr 12/2018 z 25.06.2018 i daje uprawnienia do pracy w żłobku lub klubie dziecięcym.

Rozpoczęła się rekrutacja na kurs.
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Wczesna edukacja Montessori

kurs z międzynarodową akredytacją MACTE. Dedykowany obecnym nauczycielom lub przyszłym oraz rodzicom pracującym z dziećmi od 2,5 do 6 lat. Kursy prowadzone są w ciągu roku lub w trybach intensywnych w wakacje.

Program wczesnoszkolny
klas 1 – 3

kurs oparty jest na Pięciu Wielkich Lekcjach montessoriańskich, będących całościową wizją wiedzy i wprowadzających zagadnienia z różnych dziedzin. Kursy prowadzone są w ciągu roku lub w trybach intensywnych w wakacje.

Rekrutacja nie jest prowadzona na ten kurs. Planujemy otwarcie kursu wakacyjnego i śródrocznego w 2020. Prosimy o kontakt z sekretariatem.

Program szkolny
klas 4 – 6

Kurs który składa się z kilku modułów: matematyka, geometria, biologia, język, historia, geografia.

Rekrutacja nie jest prowadzona na ten kurs. Planujemy otwarcie kursu wakacyjnego i śródrocznego w 2020. Prosimy o kontakt z sekretariatem

Warsztaty

Proponujemy szereg różnych warsztatów. Zwykle są to moduły z kursu przedszkolnego jak i inne proponowane tematy, które są odpowiedzią na potrzeby obecnych nauczycieli pracujących w klasach montessoriańskich. Warsztaty proponowane przez nas są idealnym rozwiązaniem na wzbogacenie rozwoju nauczyciela w dziedzinie edukacji.

Najbliższe warsztaty to:
Cykl spotkań biznesowych (link do warsztatów http://montessori.info.pl/warsztaty)
oraz Kurs dla asystenta w klasie Montessori

Konsultacje

Idea pedagogiczna Marii Montessori zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Zwiększa się liczba placówek na terenie całego kraju: część z nich to kameralne przedszkola, ale są także duże placówki z grupami przedszkolnymi i szkolnymi. Każda z nich posiada swoje indywidualne potrzeby.
Często w natłoku codziennych czynności trudno dostrzec, które obszary działania placówki wymagają usprawnienia. Pomóc w tym może porada doświadczonego specjalisty, który współpracując z wieloma placówkami poznał najczęstsze problemy i zna sposób na najlepsze ich rozwiązanie.

Ta myśl przyświecała nam, gdy wzbogacaliśmy naszą ofertę o konsultacje placówek. Chcieliśmy bowiem zaoferować profesjonalną i praktyczną pomoc w prowadzeniu przedszkoli i szkół – zarówno tych nowych, jak i tych z dłuższym stażem. Konsultacje prowadzi Joanna Maghen, która od wielu lat zawodowo doradza placówkom w Polsce, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Konferencje

Polski Instytut Montessori zaprasza
na X Międzynarodową Konferencję Montessori

Konferencja odbędzie się w Warszawie, w dniach 17-19 kwietnia 2020 r. (piątek, sobota, niedziela).

Udział w konferencji potwierdziła już między innymi Laura Dupree.
Chcemy aby ta konferencja była wyjątkowa. Piszcie do nas, jakie tematy Was interesują.
Przez 10 lat jesteście z nami, chcemy usłyszeć kogo ze świata montessoriańskiego chcielibyście posłuchać jeszcze raz.

Już dziś zarezerwujcie sobie ten termin!

COPYRIGHT (c) 2019 montessori.info.pl

projekt i wykonanie: Inforpol.NET